Rugbystki kończę rundę na III miejscu

Listopad 8, 2015

Nasze rugbystki utrzymały pozycję w cyklu Turnieji Mistrzostw Polski i kończą rundę jesienną na III miejscu w Klasyfikacji Generalnej. To duży sukces naszych rugbystek. Ogromne gratulacje dla naszych Pań i Trenera Pawła Grabskiego.

W IV Turnieju MPK organizowanym przez AZS AWF Warszawa akademiczki zajęły III miejsce. Po wygranych meczach eliminacyjnych z Ladies Warsaw Frogs (34:0) i Feta Olsztyn (5:10) awansowały do półfinału, gdzie spotkały się z Mistrzyniami Polski Biało Zielonymi Gdańsk. Mecz zakończył się wynikiem 40 do 5 dla Biało Zielonych i tym samym nasze Panie spotkały się w meczu o III miejsce ponownie z Feta Olsztyn Rugby wygrywając 0 do 24.

Czy naszym rugbystkom uda się utrzymać pozycję? Runda wiosenna będzie dla nich dużym wyzwaniem.

„Wszystkie drużyny ciężko trenują i zamierzają walczyć o najwyższe lokaty w rundzie wiosennej. Nie będzie łatwo. Czeka nas dużo pracy. Na dzień dzisiejszy Biało-Zielone Gdańsk i Black Roses Posnania są wciąż poza naszym zasięgiem, ale powinnyśmy sobie stawiać te dwie doświadczone drużyny za punkt odniesienia. To powinno dać nam „pozytywnego kopa”.” – odpowiada na to pytanie nasza rugbysta Karolina Nalewczyńska

Klasyfikacja IV Turnieju:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 17 pkt.
2. Black Roses Posnania Poznań 15 pkt.
3. AZS AWF Warszawa 13 pkt.
4. Feta Rugby Olsztyn 11pkt
5. RC Legia Warszawa 9pkt.
6. Błyskawice Wrocław 7 pkt.
7. Diablice Ruda Śląska 5 pkt.
8. Tygrysice Sochaczew 3 pkt.
9. Frogs Warszawa 1 pkt.

Tematycznie

Poznaj nasze seniorki

Dziecięca Akademia Sportu AZS-AWF Warszawa

Sponsorzy sekcji