Kilka słów o naborze

Styczeń 10, 2016
Gdzie i kiedy odbędzie się trening naborowy?

Trening odbędzie się 15 lutego w poniedziałek o godzinie 19:00 na Hali Kusocińskiego na warszawskim AWFie przy ulicy Marymonckiej 34. Zapraszamy do szatni przy Hali Gier, które będą otwarte od godziny 18:30. Należy ubrać się wygodnie. Buty do płaskiej powierzchni.


Kogo szukacie?

Dzieci, młodzież, mężczyzn oraz kobiety. Każda osoba, która jest gotowa do regularnego trenowania może spróbować swoich sił w treningu naborowym. Na treningu będziesz miał szansę lepiej nas poznać i sprawdzić czy odpowiada Ci rugby, nasza drużyna, Trenerzy, atmosfera. My sprawdzimy jakie masz predyspozycje.  Uwaga, ta gra uzależnia.


 Czy jest limit wiekowy?

Nie ma limitu wiekowego.  Grę w rugby można dosłownie zacząć w każdym wieku.


 Czy muszę znać zasady gry w rugby?

Zdecydowanie nie.


 Kiedy trenujecie?

Trenujemy:

Kobiety i mężczyźni: poniedziałki, wtorki, czwartki, 19:00 – 20:30

Dzieci i młodzież: poniedziałki, środy, piątki, 16:30 – 18:30

na warszawskim AWFie look at here. W zimę trenujemy na hali, matach, siłowni, biegamy w terenie. Od wiosny do jesieni trenujemy na boisku do rugby.


 Jak wyglądają trening?

Treningi są bardzo zróżnicowane. Trenujemy wytrzymałość, szybkość, siłę, zwody,  elementy kontaktu: szarża, wejście w kontakt, podania, formacje: młyn, aut, ruck, podania oraz zagrywki. Nigdy nie będziesz się nudzić.


 Jak długo muszę trenować zanim będę mógł wystartować w Turnieju?

Zanim wyjdziesz na boisko i zagrasz swój pierwszy mecz, musisz przygotować swoje ciało – nawet jeśli trenowałeś wcześniej inne sporty. W zależności od Twojego wytrenowania przygotowanie powinno zająć od 3 do 6 miesięcy. W rugby jest zarówno dużo mocowania jak i biegania, szczególnie w odmianie Rugby 7, gdzie gra jest bardzo dynamiczna i często zdarzają się rajdy na pole punktowe.


 Co wyróżnia rugby spośród innych dyscyplin?

Proste! Atmosfera.


 Rugby 7, a Rugby 15

Rugby 7 jest odmianą, w której gra 7 zawodników, mecze trwają 2 razy po 7 minut. Takie zasady powodują, że gra jest o wiele bardziej dynamiczna, kontakt jest rzadszy a turnieje trwają cały dzień. W Rugby 15 gra 15 zawodników dwa razy po 40 minut i w ciągu dnia odbywa się tylko jeden mecz. W Polsce kobiety grają wyłącznie w odmianę rugby 7 w Lidze Polskiego Związku Rugby „Mistrzostwach Polski Rugby 7”.  Mężczyźni w Polsce grają zarówno w Rugby 7 oraz Rugby 15.

Krótki filmik o różnicach między Rugby 7 a 15.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z naszych treningów naborowych, wypełnij formularz. Jeśli masz pytania, pisz śmiało na rekrutacja@rugbyazs.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematycznie

Poznaj nasze seniorki

Dziecięca Akademia Sportu AZS-AWF Warszawa

Sponsorzy sekcji